اخبار بازیگرانبازیگران ایرانیبازیگران مردبیوگرافی بازیگران

ماجرای مارکسیست شدن رضا کیانیان و حکم اعدام او چیست؟

در این بخش بیوگرافی رضا کیانیان بازیگر معروف سینما و تلویزیون را مرور میکنیم. بیوگرافی رضا کیانیان از بازیگران مرد خوب و توانمند کشورمان که بیشتر او را با سریال آژانس شیشه ای به یاد می آوریم ، به همراه اطلاعاتی از زندگی شخصی و هنری او و همسرش هایده قراچه داغی با عکس پسرش علی و ناگفته های از زندگی سیاسی تا ماجرای اعدامش در زمان انقلاب را میخوانیم.امروز از 0 تا 100 با بیوگرافی رضا کیانیان آشنا میشویم. در ادامه با بازیگرآنلاین همراه باشید.

رضا کیانیان چند سال سن دارد؟

رضا کیانیان زاده ۲۹ خرداد ۱۳۳۰ است و ۷۰ سال سن دارد.

رضا کیانیان مجرد است یا متاهل؟

رضا کیانیان متاهل است و همسر او هایده قراچه‌داغی نام دارد.

تحصیلات رضا کیانیان چقدر است؟

رضا کیانیان لیسانس رشته تئاتر دارد.

رضا کیانیان فعالیت خود را از چه سالی آغاز کرد؟

رضا کیانیان از سال 1368 تاکنون فعالیت میکند.

خلاصه بیوگرافی رضا کیانیان

نام اصلیرضا کیانیان
تاریخ تولد۲۹ خرداد ۱۳۳۰ (۷۰ سال)
تحصیلاتلیسانس رشته تئاتر
پیشهبازیگر و نویسنده
سالهای فعالیت1368 تاکنون
همسرهایده قراچه‌داغی
فرزندعلی کیانیان
قد173 سانتی متر

بیوگرافی رضا کیانیان

بیوگرافی رضا کیانیان

در بیوگرافی رضا کیانیان آمده است: وی متولد 29 خرداد 1330 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون می باشد

قد رضا کیانیان

در ادامه بیوگرافی رضا کیانیان میخوانیم قد او 173 سانتی متر است.

اسمم رضاست و همیشه راضی‌ام

کیانیان افزود: دوستی دارم که روزی به من گفت می‌خواهی اسم اعظم را به تو بگویم و گفت خداوند هزار اسم دارد و اسم تو هم یکی از این اسم‌هاست که بخشی از تمام اسم‌های دیگر را در خود دارد. بنابراین اسم اعظم اسم خودت است. اسم تو رضاست پس راضی باش و من از آن زمان همیشه می‌گویم اسمم رضاست و راضی هستم!

کودکی رضا کیانیان
کودکی رضا کیانیان
جوانی رضا کیانیان
جوانی رضا کیانیان

در بیوگرافی رضا کیانیان لازم به ذکر است : وی در سال ۱۳۵۵ از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته تئاتر فارغ‌التحصیل شد

سیر تا پیاز زندگی شخصی حسن اسدی و تصاویر دیدنی او

تحصیلات رضا کیانیان در حوزه

در 1 سالگی به همراه خانواده به مشهد نقل مکان کردند و کنار تحصیلات مدرسه در حوزه علمیه مشهد نیز برای مدتی دروس فقهی و اسلامی خوانده است

رضا کیانیان در دوران جوانی
رضا کیانیان در دوران جوانی

روزنامه نگاری رضا کیانیان

وقتی ١۵ساله بودم خبرنگار روزنامه اطلاعات شعبه خراسان شدم. بعد از مدت کوتاهی قرار شد عکسم در روزنامه، صفحه مخصوص خراسان چاپ شود. رفتم استودیو موگه پیش مصطفی. گفتم یک عکس هنری از من بگیر! آن روزها تازه مد شده بود (حداقل در مشهد) برای پرتره یک طرف صورت را تاریک‌تر می‌کردند.

این عکس را به دفتر روزنامه دادم و چند روز بعد، یک خبر کوتاه چندخطی، وسط یکی از ستون‌ها چاپ شد، با همان عکس و زیر آن نوشتند: «رضا کیانیان هنرمند جوانی از مشهد». به زحمت کسی می‌توانست آن عکس و خبر را ببیند. اما خودم به راحتی آن را دیده بودم و چند نسخه از روزنامه را هم از دفتر برداشته بودم که به همه نشان بدهم. به ثبت رسیده بودم. اما خوشحالی من به زودی تبدیل به خجالت شد، چون پیرمردهای مسجد محل که من هم عضو ثابت آنجا بودم، عکس را دیده و گفته بودند: «رضا هرویینی شده، چون لب‌هاش سیاهه، صورتش هم سیاهه».

حالا من جلوی چشم‌شان بودم که نه لب‌هام و نه صورتم، هیچ کدام سیاه نبود، اما به آن عکس استناد می‌کردند و خودم را باور نمی‌کردند. چاره‌ای نداشتم، فقط سعی کردم تمام نسخه‌های روزنامه- حداقل اونایی که تو محل‌مان پخش شده بود- را جمع کنم تا به مدرسه و به دست مدیر و ناظم‌مان نرسد… !

ورود رضا کیانیان به سیاست

در بیوگرافی رضا کیانیان جالب است بدانید کیانیان پس از طی یک دوره طلبگی در مشهد و شاگردی آیت الله خامنه ای و نزدیکی کوتاه مدت به شهید بهشتی ، مارکسیست می شود

او سپس به همکاری با سازمان پیکار با گرایشات شدیدا ضد اسلامی ملحق می شود

بعد از انقلاب نیز وی همچنان در این سازمان باقی ماند تا جایی‌که مسئولِ بخش «خراسان» این گروهِ مارکسیستی می‌شود، اما در سال ۶۰ و به‌هنگام دستگیری پی‌درپی اعضای گروه‌های سیاسی مخالف جمهوری اسلامی، وی دستگیر و رهسپار زندان می‌شود اما کیانیان با تواب شدن از اعدام رهایی می‌یابد.

بازیگران مردی که نقش بد را خوب بازی میکنند

رضا کیانیان توابی بعد از انقلاب

به گفته رسول شوکی از زندانیان سیاسی دهه شصت رضا کیانیان به همراه دو برادر خود تواب شدند و تنها یک خواهرشان با سرفرازی زندان کشید

بیوگرافی خانواده رضا کیانیان

در بیوگرافی رضا کیانیان درباره ی خانواده اش آمده است : در میدان خراسان تهران بعنوان فرزند دوم خانواده به دنیا آمد ، به گفته خودش، پدرش معروف به حسین تهرانی، باستانی کار قدیمی تهران و همدوره هفت کچلون و حسین رمضون یخی بود.

رضا دومین فرزند خانواده و دارای ۴ برادر و دو خواهر می‌باشد.

برادر بزرگش داوود کیانیان بازیگر و کارگردان تئاتر است.حمید کیانیان ، دیگر برادرش هم اهل هنر نمایش است.

رضا کیانیان و و برادرش داوود کیانیان
رضا کیانیان و و برادرش داوود کیانیان

ما کلاً در تهران بودیم. من متولد میدان خراسان هستم، مسجد لرزاده. مادرم مشهدی بود. بعد از ازدواج در تهران ساکن شد. اول برادرم (داوود) که ۹سال از من بزرگتر است متولد می‌شود و بعد من. یک سال و نیم بعد هم مهاجرت می‌کنیم به مشهد و من آنجا بزرگ می‌شوم. پدر من با چنین پیشینه‌ای به مشهد می‌آید.

مادرم هم یک زن محجبه معتقد بود. هم پدر و هم مادرم بی‌سواد بودند. مادرم با نظارت بر درس و مشق برادرم و من سواد یاد گرفت و بعدها کتاب هم می‌خواند اما بابای من هیچ‌وقت سواد یاد نگرفت، حتی حساب وکتاب‌هایش با چرتکه بود. یک نکته جالب اینکه عموها و پدرم سابقه کارنمایشی داشتند. مثلاً برخی مواقع در عروسی‌ها نمایش اجرا می‌کردند البته نه به عنوان شغل به عنوان تفریح. یکی از نمایش‌هایی که به یاد دارم چیزی شبیه کار چارلی‌چاپلین بود که نقش سلمانی را همراه با ریتم موسیقی خاصی اجرا می‌کند.

رضا کیانیان در کنار برادران خود
رضا کیانیان در کنار برادران خود

ازدواج و وضعیت تاهل رضا کیانیان

بیشترین جستجوها در بیوگرافی رضا کیانیان درباره همسر ایشان است که شما عزیزان میخواهید بدانید همسر ایشان کیست.

بیوگرافی بورجو بیریجیک بازیگر معروف ترک از بازیگری تا مدلینگ

رضا کیانیان سال ها پیش با همسرش خانم هایده قراچه داغی ازدوج کرد که ثمره این زندگی تنها یک پسر بنام علی می باشد

همسرش خانم هایده خواهرزاد سهراب سپهری شاعر پرآوازه ایرانی می باشد

رضا کیانیان و همسرش هایده قراچه داغی
رضا کیانیان و همسرش هایده قراچه داغی
رضا کیانیان و همسر و پسرش
رضا کیانیان و همسر و پسرش

ماجرای ازدواج رضا کیانیان با گوگوش

در کتاب بزرگداشت رضا کیانیان که توسط کیوان کثیریان نوشته شده است، او به انتشار خبر ازدواج اش با گوگوش در زمانی که هر دو در آمریکا بودند اشاره کرده و گفته است خبر صحت نداشته و شایعه بود

علایق و حقایقی درباره رضا کیانیان

در ادامه بیوگرافی رضا کیانیان مروری میکنیم بر علایق و حقایقی درباره ی او.با ما همراه باشید.

حسرت بزرگ رضا کیانیان

یکی از حسرت های زندگی من این است که تا الان موسیقی کار نکرده ام ، هیچ سازی را نمی توانم بنوازم و صدای خوبی هم برای خواندن ندارم

رضا کیانیان از ساسی مانکن تا هایده

چند سال پیش یک نمایشگاه عکس داشتم ، خبرنگاری آمد و گفت می خواهم بدانم چه نوع موسیقی گوش می دهید

من که داشتم درب ماشین را باز می کردم گفتم بیا این سی دی ها را ببین ، از ساسی مانکن که آن زمان رو بورس بود تا هایده را در ماشینم داشتم

واقعیت اینست که با توجه به احوالاتم همه نوع موسیقی گوش می کنم و اصلا نمی شود در زندگی من موسیقی وجود نداشته باشد

تلویزیون قمارخانه

تلویزیون به نوعی قمارخانه شده است پر از به اصطلاح مسابقه که روی کازینوها را کم می کند ، خب اینها که از بلیت بخت آزمایی بدتر است

اگر قبلا فقط یک بلیت بخت آزمایی بود الان چندین نوع از آن فقط در تلویزیون است ، اگر آن زمان حرام بود پس این ها چیست ؟

رضا کیانیان طرفدار مد دهه 1930

مدل لباس مربوط به دو دوره است یکی دهه 1930 و یکی دهه 1930 که این دور هم مدام تکرار می شود یعنی شما مدام با این دو ژانر لباس پوشیدن مواجهید

ماجرای توهین سحر قریشی به رفتگر چه بود؟ + فیلم

من با هیچ کدام مشکلی ندارم ولی خودم بیشتر پیرو مد دهه 1930 هستم ، هنوز هم لباس پوشیدنم اسپرت است اما در لباس باید راحت باشم

پدرم شکم یک لات را سفره کرد

یکی از برادرهایم تعریف می‌کند که یک روزی دم مغازه با بابام نشسته بوده‌اند که یک پیرمرد مو سرخه‌ای وارد می‌شود. بابام خیلی تحویلش می‌گیرد. مغازه که خلوت می‌شود به برادرم می‌گوید می‌دانی بابای تو چه بلایی سر ما آورده است؟! بابای من که تا آخر عمر یک هوا همچنان جاهلی حرف می‌زد می‌گوید «ولش کن چه کار داری پرویز» خلاصه همین پرویز تعریف می‌کند که وقتی بابای تو وارد مشهد شد من و غلامحسین پشمی دو تا لات مشهد بودیم. حالا یک لات تهرانی به مشهد آمده است. باید دوئل می‌کردیم. در مشهد یک ساختمانی بود به اسم چهارطبقه که الان جزوی از دروازه طلایی مشهد است و خراب شده است. جلوی آن قرار می‌گذارند. بابای من با چاقو شکم غلامحسین پشمی را پاره می‌کند البته آنها بلد بودند چگونه چاقو بزنند که طرف نمیرد و فقط روده‌هایش بیرون بریزد. بعد از این دوئل غلامحسین پشمی روده‌هایش را جمع می‌کند و می‌رود که بخیه بزند و بابای من مجوز ورود به مشهد می‌گیرد.

شروع فعالیت هنری رضا کیانیان

اولین استاد بازیگری او برادرش داوود بود که در سال ۱۳۴۵ وی را در نمایشنامه از پانیفتاده‌ها به قلم غلامحسین ساعدی کارگردانی کرد.رضا به مدت سه سال در گروه تئاتر برادرش داوود فعالیت داشت.

رضا کیانیان در جلوی دوربین

در بیوگرافی رضا کیانیان میخوانیم : او بعد از جدایی از فعالیت های سیاسی در سال 1368 وقتی 38 ساله بود با فیلم تمام وسوسه های زمین به کارگردانی حمید سمندریان وارد سینما شد.

رضا کیانیان در فیلم تمام وسوسه های زمین
رضا کیانیان در فیلم تمام وسوسه های زمین

یکسال بعد هم با سریال شاهدان کوچک به کارگردانی غلامرضا رمضانی به تلویزیون راه یافت.

شهرت رضا کیانیان

کیمیا ساخته احمدرضا درویش نخستین کار قابل توجه او بود. فیلم سینما سینماست در سال 1375 و فیلم آژانس شیشه ای در سال 76 او را به اوج شهرت و محبوبیت رساند.

طوطیا تنابنده را پیر کرد
رضا کیانیان در فیلم کیمیا
رضا کیانیان در فیلم کیمیا
رضا کیانیان در فیلم سینما سینماست
رضا کیانیان در فیلم سینما سینماست

آژانس شیشه ای فیلمی بر اساس یک رویداد واقعی به کارگردانی و نویسندگی ابراهیم حاتمی کیا بود.

وی در شانزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم آژانس شیشه‌ای جایزه بهترین بازیگر نقش دوم را گرفت و در سیزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم کیمیا کاندیدای دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد نقش دوم بود.

رضا کیانیان در فیلم آژانس شیشه ای
رضا کیانیان در فیلم آژانس شیشه ای

فیلم‌های سگ‌کشی، گاهی به آسمان نگاه کن، ماهی‌ها عاشق می‌شوند، یک حبه قند، فرش باد، یک تکه نان، روبان قرمز و کفشهایم کو؟ از کارهای شاخص او به‌شمار می‌رود و کیانیان در این آثار بازی‌های متفاوت و فوق‌العاده‌ای را به نمایش گذاشت.

رضا کیانیان و هانیه توسلی در گاهی به آسمان نگاه کن
رضا کیانیان و هانیه توسلی در گاهی به آسمان نگاه کن
رضا کیانیان در فیلم سینمایی فرش باد
رضا کیانیان در فیلم سینمایی فرش باد
رضا کیانیان و هومن سیدی در یک تکه نان
رضا کیانیان و هومن سیدی در یک تکه نان
رضا کیانیان و پرویز پرستویی در روبان قرمز
رضا کیانیان و پرویز پرستویی در روبان قرمز
رضا کیانیان و مینا وحید در فیلم کفش هایم کو؟
رضا کیانیان و مینا وحید در فیلم کفش هایم کو؟

خانه ای روی آب فیلمی به نویسندگی و کارگردانی بهمن فرمان آرا در سال 1380 بود. داستان این فیلم درباره دکتری است که موقع رانندگی فرشته ای را زیر می گیرد و دستش با لمس انگشتان فرشته زخمی عمیق برمی دارد، روز بعد هنگام مراجعه به بیمارستان اتفاقات مختلفی برای او رخ می دهد که داستان فیلم را تکمیل می کند.

او برای بازی ماندگارش در فیلم خانه‌ای روی آب نیز سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از بیستمین دوره جشنواره فیلم فجر بدست آورد.

رضا کیانیان در فیلم خانه ای روی آب
رضا کیانیان در فیلم خانه ای روی آب

معروف‌ترین نقش تلویزیونی رضا کیانیان نقش جمشید در سریال شلیک نهایی به کارگردانی محسن شاه‌محمدی می‌باشد. شهرت و محبوبیت کیانیان در نقش جمشید چنان بود که مدل مو و لباس‌های جمشید در میان جوانان و به نام مدل جمشیدی رایج شد.

سریال شلیک نهایی به کارگردانی محسن شاه محمدی در سال 1374 از شبکه 1 پخش شد و داریوش فرهنگ، رضا کیانیان، آتنه فقیه نصیری، جمشید اسماعیل خانی، شهره سلطانی، سیاوش طهمورث، سیروس گرجستانی، حسین خانی بیک، منوچهر حامدی، جهانگیر فروهر، محمود جعفری و مهدی میامی در این سریال حضور داشتند.

رضا کیانیان در مجموعه پلیسی شلیک نهایی
رضا کیانیان در مجموعه پلیسی شلیک نهایی

به‌طور یقین بحث برانگیزترین و جنجالی‌ترین نقش تلویزیونی وی در سریال‌های، کیف انگلیسی در نقش یک روحانی مسن و در دوران سرکشی در نقش یک قاضی می‌باشد.

ماجرای ممنوع الکاری جمشید هاشم پور چه بود؟
رضا کیانیان و علی مصفا در سریال کیف انگلیسی
رضا کیانیان و علی مصفا در سریال کیف انگلیسی

در بیوگرافی رضا کیانیان یکی از برجسته ترین نقشهای او، بازی در سریال مختارنامه و در نقش عبدالله بن زبیر خلیفه بزرگ زبیری در مکه است که علاوه بر متفاوت ترین نقش هنری، اولین کار تاریخی رضا کیانیان نیز محسوب می شود. سریال مختارنامه به کارگردانی داوود میرباقری، داستان قیام مختار به خونخواهی شهدای کربلا را به تصویر کشید.

رضا کیانیان در کنار هنرمندان مطرحی چون فریبرز عرب نیا در نقش مختار و مهدی فخیم زاده، فرهاد اصلانی، رضا کیانیان، نسرین مقانلو، محمد فیلی، فریبا کوثری، رضا رویگری و ماه چهره خلیلی بازیگران دیگر در این سریال حضور داشتند.

رضا کیانیان در نقش زبیر سریال مختارنامه
رضا کیانیان در نقش زبیر سریال مختارنامه

وی یکی از بازیگران ثابت مجموعه تلویزیونی وکلای جوان نیز بوده‌است.

قلب یخی، شاهگوش و شهرزاد نیز آثار او در بخش نمایش خانگی به حساب می‌آید.

رضا کیانیان بازیگر فصل 2 و 3 شهرزاد
رضا کیانیان بازیگر فصل 2 و 3 شهرزاد

فعالیت های دیگر رضا کیانیان

رضا کیانیان از عکاسی تا مجسمه سازی

در بیوگرافی رضا کیانیان وی علاوه بر فعالیت در زمینه های فیلمنامه نویسی و طراحی صحنه در کار عکاسی حرفه ای و مجسمه سازی نیز می باشد

او سال 1377 برای طراحی صحنه تئاتر ؛ جایزه نیز گرفته است و چندین نمایشگاه عکاسی و مجسمه سازی نیز از سال 72 تا 91 برگزار کرده است

رضا کیانیان از نجاری تا کابینت سازی

می گوید یک دوره ای که بازیگری را نمی توانستیم ادامه بدهیم نجاری می کردم با شاگردی نجاری شروع کردم و بعد کابینت ساز شدم

بعدها سمت درو پنجر سازی رفتم و بعد به دکوراسیون داخلی رسیدیم در یک دوره ای هم در یک شرکت معماری نقشه کش ساختمان شدم

لیست آثار هنری رضا کیانیان

در ادامه بیوگرافی رضا کیانیان بازیگر مختارنامه باید بگوییم در جدول‌های جداگانه می‌توانید فهرست آثاری که او در آنها به هنرنمایی پرداخته است را مشاهده کنید.

آثار سینمایی رضا کیانیان

بازیگری رضا کیانیان

 • آهو (هوشنگ گلمکانی، ۱۳۹۹)
 • مجوز خروج (کیارش اسدی‌زاده، ۱۳۹۹)
 • مسخره‌باز (همایون غنی‌زاده، ۱۳۹۷)
 • ترومای سرخ (اسماعیل میهن دوست، ۱۳۹۵)
 • سایه (مسعود نوابی، ۱۳۹۴)
 • بارکد (مصطفی کیایی، ۱۳۹۴)
 • کفشهایم کو؟ (کیومرث پوراحمد، ۱۳۹۴)
 • وقتی برگشتم… (وحید موسائیان، ۱۳۹۴)
 • خبر خاصی نیست (مصطفی شایسته، ۱۳۹۳)
 • دلم می‌خواد (بهمن فرمان آرا، ۱۳۹۲)
 • پنج تا پنج (تارا اوتادی، ۱۳۹۲)
 • هیچ‌کجا هیچ‌کس (ابراهیم شیبانی، ۱۳۹۱)
 • میگرن (مانلی شجاعی فرد، ۱۳۹۰)
 • آزمایشگاه (حمید امجد، ۱۳۹۰)
 • گزارش یک جشن (ابراهیم حاتمی‌کیا، ۱۳۸۹)
 • یک حبه قند (رضا میرکریمی، ۱۳۸۹)
 • راه آبی ابریشم (محمد بزرگ‌نیا، ۱۳۸۸)
 • نیش زنبور (حمیدرضا صلاحمند، ۱۳۸۸)
 • صداها (فرزاد مؤتمن، ۱۳۸۷)
 • قطعه ۸۸ (رحمان حقیقی، ۱۳۸۷)
 • هفت و پنج دقیقه (محمدمهدی عسگرپور، ۱۳۸۷)
 • خاک آشنا (بهمن فرمان‌آرا، ۱۳۸۶)
 • صد سال به این سال‌ها (سامان مقدم، ۱۳۸۶)
 • همیشه پای یک زن در میان است (کمال تبریزی، ۱۳۸۶)
 • پاداش سکوت (مازیار میری) (۱۳۸۵)
 • سه زن (منیژه حکمت، ۱۳۸۵)
 • اسب (بابک محمدی، ۱۳۸۴)
 • باغ فردوس، پنج بعدازظهر (سیامک شایقی، ۱۳۸۴)
 • زاگرس (محمدعلی نجفی، ۱۳۸۴)
 • کارگران مشغول کارند (مانی حقیقی، ۱۳۸۴)
 • یک بوس کوچولو (بهمن فرمان‌آرا، ۱۳۸۴)
 • ماهی‌ها عاشق می‌شوند (علی رفیعی، ۱۳۸۳)
 • یک تکه نان (کمال تبریزی، ۱۳۸۳)
 • قدمگاه (محمدمهدی عسگرپور، ۱۳۸۲)
 • رأی باز (مهدی نوربخش، ۱۳۸۱)
 • فرش باد (کمال تبریزی، ۱۳۸۱)
 • گاهی به آسمان نگاه کن (کمال تبریزی، ۱۳۸۱)
 • خانه‌ای روی آب (بهمن فرمان‌آرا، ۱۳۸۰)
 • عروس رومشکان (ناصر غلامرضایی، ۱۳۸۰)
 • عیسی می‌آید (علی ژکان، ۱۳۸۰)
 • چتری برای دو نفر (احمد امینی، ۱۳۷۹)
 • سگ کشی (بهرام بیضایی، ۱۳۷۹)
 • بوی کافور، عطر یاس (بهمن فرمان‌آرا، ۱۳۷۸)
 • روبان قرمز (ابراهیم حاتمی‌کیا، ۱۳۷۷)
 • آژانس شیشه‌ای (ابراهیم حاتمی‌کیا، ۱۳۷۶)
 • سینما سینماست (سیدضیاءالدین دری، ۱۳۷۵)
 • سلطان (مسعود کیمیایی، ۱۳۷۵)
 • مادرم گیسو (سیامک شایقی، ۱۳۷۴)
 • درد مشترک (یاسمین ملک نصر، ۱۳۷۳)
 • کیمیا (احمدرضا درویش، ۱۳۷۳)
 • مرد ناتمام (محرم زینال‌زاده، ۱۳۷۱)
 • ایلیا، نقاش جوان (ابوالحسن داوودی، ۱۳۷۰)
 • پاتال و آرزوهای کوچک (مسعود کرامتی، ۱۳۶۸)
 • تمام وسوسه‌های زمین (حمید سمندریان، ۱۳۶۸)
نگاهی به زندگی شخصی کیوانچ تاتلیتوغ معروف به بردپیت خاورمیانه
رضا کیانیان در فیلم پنج تا پنج
رضا کیانیان در فیلم پنج تا پنج
رضا کیانیان ، پرویز پرستویی و فاطمه معتمد آریا در فیلم صد سال به این سال ها
رضا کیانیان در فیلم صد سال به این سال ها
رضا کیانیان در هفت و پنج دقیقه
رضا کیانیان در هفت و پنج دقیقه
بازی رضا کیانیان در فیلم درد مشترک
بازی رضا کیانیان در فیلم درد مشترک
رضا کیانیان در فیلم دلم می خواد
رضا کیانیان در فیلم دلم می خواد
رضا کیانیان و رویا نونهالی در ماهی ها عاشق می شوند
رضا کیانیان و رویا نونهالی در ماهی ها عاشق می شوند

نویسندگی رضا کیانیان

 • رای باز (۱۳۸۱)
 • دمرل (۱۳۷۲)
 • پاتال و آرزوهای کوچک (۱۳۶۸)
رضا کیانیان در فیلم پاتال و آرزوهای کوچک
رضا کیانیان در فیلم پاتال و آرزوهای کوچک

رضا کیانیان طراح صحنه، لباس و تیتراژ

 • روبان قرمز (۱۳۷۷)
 • سینما سینماست (۱۳۷۶)
 • سایه‌های هجوم (۱۳۷۱)
 • ایلیا، نقاش جوان (۱۳۷۰)

آثار تلویزیونی رضا کیانیان

سالنامسمتکارگردانتوضیحات
۱۳۹۸بوی بارانبازیگرمحمود معظمیشبکه ۱
۱۳۹۷زندگی از نوبازیگرعلی محمد قاسمیشبکه تهران
۱۳۹۴کیمیابازیگرجواد افشارشبکه ۲
۱۳۹۳پازلبازیگرابراهیم شیبانیشبکه ۱
۹۱–۱۳۸۳کلاه پهلویبازیگرسید ضیاءالدین دریحاجی خان کور
۱۳۹۰راه طولانیبازیگررضا کریمیشبکه ۱
۱۳۹۶–۱۳۸۷سرزمین مادریبازیگرکمال تبریزیشبکه ۳
۱۳۸۸مختارنامهبازیگرسید داود میرباقریدر نقش عبدالله بن زبیر اولین خلیفه آل زبیر که خواهرزاده عایشه همسر پیامبرخدا بود
۱۳۸۷–۸۸پرانتز بازبازیگر میهمانکیومرث پوراحمدشبکه تهران
۱۳۸۶یک مشت پر عقاببازیگراصغر هاشمیبهمن ۸۶ از شبکه ۲ پخش شد.
۸۶–۱۳۸۱روزگار قریببازیگرکیانوش عیاریشبکه ۳
۱۳۸۱دوران سرکشیبازیگرکمال تبریزیشبکه تهران
۱۳۸۰تله‌فیلم «خشم و قضاوت»بازیگرمهرداد خوشبخت
۱۳۷۹–۱۳۷۸قصه‌های شهرک سینماییبازیگربابک محمدی
۱۳۷۸زمان شوریدگیبازیگرمحمدعلی نجفی
۱۳۷۸کیف انگلیسیبازیگرسید ضیاءالدین دریشبکه ۱
۱۳۷۶تله‌فیلم «قریه زیباست»بازیگرمهران غفوری
۱۳۷۵سرنخبازیگرکیومرث پوراحمدشبکه یک
۱۳۷۵خانواده رضایتبازیگرحمید امجدمازیار میریشبکه تهران
۱۳۷۴وکلای جوانبازیگربهرام کاظمی
۱۳۷۳–۷۴شلیک نهاییبازیگرمحسن شاه‌محمدیشبکه ۱
۱۳۷۲–۱۳۷۱آپارتمانبازیگراصغر هاشمیشبکه ۱
۱۳۶۹شاهدان کوچکبازیگرغلامرضا رمضانی
مهراوه شریفی نیا، پوریا پورسرخ و رضا کیانیان در سریال کیمیا
مهراوه شریفی نیا، پوریا پورسرخ و رضا کیانیان در سریال کیمیا
رضا کیانیان در سریال آپارتمان
رضا کیانیان در سریال آپارتمان

رضا کیانیان در شبکه سینمای خانگی

سالنامکارگردان
۱۳۹۹سیاوشسروش محمدزاده
۱۳۹۶شهرزاد (فصل ۳)حسن فتحی
۱۳۹۶شهرزاد (فصل ۲)حسن فتحی
۱۳۹۲شاهگوشداوود میرباقری
۱۳۹۱قلب یخی (فصل سوم)سامان مقدم
آیا ازدواج مجدد پژمان بازغی صحت دارد ؟

تئاترهای رضا کیانیان

 • بازی در نمایش «بداهه» به کارگردانی آروند دشت آرای، پردیس تئاتر شهرزاد، (۱۳۹۸)
 • کارگردان نمایش «حرفه‌ای» (رضا کیانیان، ۱۳۹۵)
 • راوی اجرا چیدمان برگرد مرا ببین (کارگردان:شیرین فرشباف، نسیم ریاضی، سعید بهنام خانیکی) (۱۳۹۵)
 • بازی در نمایش «مردی برای تمام فصول» (بهمن فرمان‌آرا، ۱۳۹۳)
 • بازی در نمایش «عرق خورشید، اشک ماه» (آتیلا پسیانی، ۱۳۹۲)
 • بازی در نمایش «پروفسور بوبوس» (آتیلا پسیانی، ۱۳۸۹)
 • بازی در نمایش «حرفه ای‌ها» (بابک محمدی، ۱۳۸۳)
 • طراحی صحنه و لباس در نمایش «شب سیزدهم» (حمید امجد، ۱۳۷۹)
 • بازی در نمایش «بازی استریندبرگ» (حمید سمندریان، ۱۳۷۸)[۱۰]
 • طراحی صحنه و لباس در نمایش «نیلوفر آبی» (حمید امجد، ۱۳۷۷)
 • بازی در نمایش «یک روز خاطره انگیز از زندگی دانشمند بزرگ وو» (علی رفیعی، ۱۳۷۷)
 • بازی در نمایش «یادگار سال‌های شن» (علی رفیعی، ۱۳۶۸)
 • بازی در نمایش «ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی»
 • بازی در نمایش «آنتیگونه»
 • بازی در نمایش «خرده بورژوا»
 • بازی در نمایش «چهره‌های سیمون مارشا»
 • بازی در نمایشنامه «از پا نیفتاده‌ها» (کارگردان:داوود کیانیان، ۱۳۴۵)

سایر فعالیت های رضا کیانیان

رضا کیانیان و تألیف و انتشار کتاب

 • سومین سرنوشت داوود
 • بازیگری ۱۳۷۶
 • تحلیل بازیگری ۱۳۷۹
 • شعبده بازیگری ۱۳۸۵
 • بازیگری در قاب
 • ناصر و فردین
 • عکس‌های تنهایی
 • این مردم نازنین
 • قار سوم
 • کتاب کودکان

گالری و کمپین‌های رضا کیانیان

 • ایجاد کمپین و ثبت پیامکی من دریاچه ارومیه هستم، برای حمایت از بی آبی به‌خصوص دریاچه ارومیه در ایران ۱۳۹۵
 • دعوت از هنرمندان به کمپین یک میلیون امضا به سازمان ملل برای پیگیری فاجعه منا ۱۳۹۴
 • حمایت از بی خانمان‌ها و اضافه کردن سین تازه به نام سرپناه با هنرمندان ۱۳۹۳
 • اکشنر حراج تهران به سبک کریستیز ۱۳۹۱
 • برگزاری نمایشگاه‌های عکاسی ۱۳۸۷ و ۸۹
 • برگزاری نمایشگاه انفرادی مجسمه ۱۳۸۶
 • طراح پوستر و بروشور
 • معلمی و مطبوعات کار
 • معمار داخلی و تابلوساز
 • مهندس و ناظر ساختمان
 • کار در مرکز هنرهای نمایشی ۱۳۶۷
 • مقاله و تحلیل مجلات سینمایی
چرا مهراوه شریفی نیا طرفدار پرسپولیس است؟

جوایز و افتخارات رضا کیانیان

 • کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد، جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم کفشهایم کو؟ ۱۳۹۴
 • بازیگر منتخب نویسندگان و منتقدین ماهنامه سینمایی فیلم به عنوان یکی از پنج بازیگر برتر تاریخ سینمای ایران ۱۳۸۹
 • کاندید تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، جشن سینمای ایران برای بازی در فیلم همیشه پای یک زن در میان است ۱۳۸۷
 • دریافت تندیس حافظ یک عمر فعالیت هنری، جشن دنیای تصویر ۱۳۸۶
 • برنده جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره بین‌المللی فیلم کرالا ۲۰۰۸
 • برنده تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد، جشن سینمای ایران برای بازی در فیلم یک بوس کوچولو ۱۳۸۵
 • کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد، جشن سینمای ایران برای بازی در فیلم ماهی‌ها عاشق می‌شوند ۱۳۸۴
 • برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد، برای بازی در فیلم یک بوس کوچولو ۱۳۸۴
 • کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد، جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم ماهی‌ها عاشق می‌شوند ۱۳۸۳
 • کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد، جشن خانه سینما برای بازی در فیلم فرش باد ۱۳۸۲
 • برنده لوح زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد، جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم فرش باد ۱۳۸۱
 • برنده تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد، جشن خانه سینما برای بازی در فیلم خانه‌ای روی آب ۱۳۸۱
 • کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد، جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم‌های فرش باد و گاهی به آسمان نگاه کن ۱۳۸۱
 • برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد، جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم خانه‌ای روی آب ۱۳۸۰
 • برنده طراحی صحنه نمایش نیلوفر آبی ۱۳۷۷
 • برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم آژانس شیشه‌ای ۱۳۷۶
 • کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم کیمیا ۱۳۷۳
لاله مرزبان و دوستان صمیمی اش در باشگاه

صفحه اینستاگرام رضا کیانیان

رضا کیانیان ، از سلبریتی های فعال در اینستاگرام بوده و ظرف چند سال اخیر 692 پست به اشتراک گذاشته که بررسی اینستاگرامش، در واقع مروری است بر بیوگرافی رضا کیانیان و فعالیت هنری ایشان در عرصه سینما و تلویزیون. لذا برای آشنایی با سبک زندگی دیجیتالی رضا کیانیان و پشت صحنه فیلم ها و سریال هایی که ایشان در آن نقش آفرینی کرده است و بیوگرافی رضا کیانیان ، به اینستاگرامش مراجعه کنید. آدرس اینستاگرام رضا کیانیان @reza_kianian_official میباشد و 1میلیون و400 هزار دنبال کننده دارد.

صفحه اینستاگرام رضا کیانیان

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بازیگر انلاین

آخرین اخبار بازیگران زن و مرد سینمای ایران و جهان، عکس های جدید سلبریتی ها، عکس های بازیگران قدیمی و بیوگرافی بازیگران را در بازیگر آنلاین | بازیگرآنلاین دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا