اخبار حاشیه بازیگران

تیپ جدید سمیرا حسن پور و همسرش غوغا کرد

عکس هایی از تیپ جدید و زیبای سمیرا حسن پور و همسرش را مشاهده میکنید که او به تازگی در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است.

تیپ جدید سمیرا حسن پور و همسرش غوغا کرد

تیپ جدید سمیرا حسن پور و همسرش غوغا کرد

تیپ جدید سمیرا حسن پور و همسرش غوغا کرد

بیوگرافی سمیرا حسن پور

در بیوگرافی سمیرا حسن پور آمده است : وی متولد 16 آذر 1363 در تهران، بازیگر است.

در بیوگرافی سمیرا حسن پور لازم به ذکر است :او فارغ التحصیل لیسانس رشته نمایش است، علاقه زیادی به نقاشی دارد و پیگیر موسیقی و نوازندگی پیانو است، متاهل بوده و یک همسر کارگردان دارد

قد سمیرا حسن پور

در بیوگرافی سمیرا حسن پور بهتر است بدانید قد او 165 سانتی متر است.

تیپ جدید سمیرا حسن پور و همسرش غوغا کرد

بیوگرافی خانواده سمیرا حسن پور

در بیوگرافی سمیرا حسن پور درباره ی خانواده اش آمده است:در خانواده پدرش سعید حسن پور مجسمه سازی می کند و برای بازیگر شدنش خیلی حمایتش کرده و دو برادر دارد که یکی مهندس عمران است و دیگری مهندس برق.

سمیرا حسن پور در آغوش پدرش

سمیرا حسن پور در آغوش پدرش

سمیرا حسن پور در کنار مادرش

سمیرا حسن پور در کنار مادرش

ازدواج و وضعیت تاهل سمیرا حسن پور

بیشترین جستجوها در بیوگرافی سمیرا حسن پور درباره همسر ایشان است که شما عزیزان میخواهید بدانید همسر ایشان کیست.

سمیرا حسن پور بعد از بازی در فیلم تمشک با سامان سالور کارگردان آشنا شد و در نهایت این دو در سال 95 با هم ازدواج کردند

سمیرا حسن پور در کنار همسرش
سمیرا حسن پور در کنار همسرش

بیوگرافی سامان سالور همسر سمیرا حسن پور

سامان سالور متولد مرداد 1355 در بروجرد، کارگردان است.فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی از دانشگاه سوره می باشد، نخستین فیلم بلند او ساکنین سرزمین سکوت در سال 82 بود و انبوهی از جوایز بین المللی نیز دارد

تولد متفاوت پسر احسان کرمی پس از مهاجرتشان

علایق و حقایقی درباره سمیرا حسن پور

در ادامه بیوگرافی بیوگرافی سمیرا حسن پور مروری میکنیم بر علایق و حقایقی درباره ی او.با ما همراه باشید.

ورزش و مدال قهرمانی سمیرا حسن پور

از همان دوران کودکی به ورزش علاقمند بودم، استعدادم در این حوزه باعث شد همیشه ورزش کنم و در حال حاضر پینگ پنگ، والیبال، ایروبیک و شنا می پردازم

در مقطعی به شکل حرفه ای به رشته دو می پرداختم و مدال هم گرفتم و الان هم عضو تیم والیبال زنان هنرمند هستم

اهمیت ورزش برای زنان از نظرسمیرا حسن پور

در این موضوع که هر چیزی حتی ورزش کردن هم احتیاج به فرهنگسازی دارد، تردیدی نیست؛ بسیاری از افراد به ویژه خانم ها با فرهنگ ورزش کردن آشنا نیستند و نسبت به آن بی اعتنایی می کنند. این موضوع حتی در مورد قشر هنرمند ما هم وجود دارد و نسبت خانم هایی ورزش می کنند در مقابل آقایان قابل مقایسه نیست. حتی هنرمندان مرد بیشتر به تناسب اندام شان اهمیت می دهند. فکر می کنم وقت آن فرا رسیده است که ما با ورزش کردن به خودمان لطف کنیم و سلامتی و به دنبال آن روحیه خوب و تناسب اندام را به خود هدیه دهیم.
گاهی اوقات که به دوستانم در مورد نگرانی ام پیرامون ورزش حرف می زنم آنها تعجب می کنند. شاید برخی از آنها نسبت به اهمیت ورزش آگاه نیستند. بسیاری از ما نسبت به مسائل مختلف زندگی مان برنامه ریزی می کنیم اما به محض اینکه پای ورزش به میان می آید وقت کم می آوریم. نتیجه آن هم این می شود که بسیاری از افراد جامعه به ویژه خانم ها نگران اضافه وزن شان هستند و از آن مهم تر دچار بیماری های مختلف از جمله افسردگی هستند. در صورتی که با ورزش کردن افراد، بزرگ ترین لطف را به خودشان می کنند؛ هم روحیه شان بالا می رود و هم می توانند اندام زیبایی داشته باشند.
کارهای هنری به ویژه از نوع بازیگری اش، وقت و برنامه مشخصی ندارد؛ به همین خاطر بسیاری از افراد نمی توانند زمانی که سر کار هستند برنامه مشخصی برای ورزش کردن داشته باشند و در نتیجه دور آن را خط می کشند. من برای اینکه جلوی این مهم را بگیرم سعی می کنم در دوره ای که سر فیلمبرداری هستم و امکان رفتن به باشگاه را ندارم معلم خصوصی بگیرم و از هر وقتی، حتی کم برای ورزش استفاده کنم. به نظرم ورزش کردن باید تبدیل به یک عادت غیرقابل ترک شود.
وقتی از من برای بازی در تیم والیبال هنرمندان دعوت شد با علاقه آن را پذیرفتم. چون من از دوران کودکی ام به این رشته علاقه داشته ام و تمریناتی را در این حوزه انجام داده ام؛ از طرفی حس می کردم حضور در تیمی که متشکل از خانم های هنرمند است می تواند جذاب باشد و باعث تبادل اطلاعات شود. در طول سال هایی که عضو این تیم بودم سعی کردم به نوعی جزو اعضای ثابت باشم و بی دلیل در تمرینات غیبت نداشته باشم، اما متاسفانه طی مدت اخیر تیم انسجام خودش را از دست داده و تمرینات و مسابقات با جدیدت گذشته برگزار نمی شود.

سبیزیجات و غذا خوردن سمیرا حسن پور

غدا خوردن من شاید تا حدی با دخترهای همسن و سالم فرق داشته باشد؛ من دور غذاهای چرب، فست فود و غیرسالم را خط کشیده ام و خیلی وقت ها که سر کار می روم همراه خودم کشمش و خرما و… می برم.
یادم است در پشت صحنه کاری ستاره اسکندری که حسابی از غذا خوردنم تعجب کرده بود به من گفت:«تو اصلا شبیه همسن و سال هایت غذا نمی خوری! آنها اکثر سراغ تنقلاتی نظیر چیپس و. . . می روند؛ در حالی که تو نوع سالم آن را انتخاب می کنی.
من علاقه ویژه ای به سبزیجات دارم؛ به همین دلیل حجم زیادی از غذا خوردنم را سبزیجات و میوه ها تشکیل می دهند؛ از طرفی همواره سعی می کنم از نوع تازه و با کیفیت آن استفاده کنم. سبزیجات، هم برای بدن مقوی است و هم اینکه به تناسب اندام افراد کمک می کند.

شهرت را دوست دارم

قبل از بازیگری شهرت برایم جذاب نبود اما بعد از بازی در پایتخت وقتی لطف مردم را دیدم شهرت را دوست دارم و این محبت مردم بسیار جذاب و دوست داشتنی است

تیپ سمیرا حسن پور

علاقه سمیرا حسن پور به نقاشی و پیانو

زمانی که سرکاری نیستم کتاب می خوانم، فیلم می بینم و در کنارش نقاشی می کشم، مدتهاست استاد پیانو دارم و تمرین موسیقی می کنم

خانه ریحانه پارسا در کجای ترکیه است ؟

در کودکی کلاس نقاشی می رفتم و الان دلی اینکارو انجام می دهم

دستپخت سمیرا حسن پور

اگر پای تعریف از خود نگذارید باید بگویم دستپختم عالی است اما از آن عالی تر درست کردن سالادهایم است؛ هر کسی سالادهایم را خورده است به مشتری پر و پا قرص آن بدل شده و معتقد است طعم سس های سالادم را جای دیگر نچشیده. شاید بخشی از این موضوع به این خاطر است که در ترکیب سالادهایم همیشه سراغ مواد اولیه سالم و با کیفیت می روم و چاشنی ها را با دقت با هم ترکیب می کنم.

بازی به یاد ماندنی سمیرا حسن پور

همیشه به بازی در سینما علاقه مند بودم و دوست داشتم اولین تجربه ام در عرصه بازیگری با یک فیلم سینمایی رخ دهد اما این مهم رخ نداد و در عوض من کارم را با عوامل یک سریال حرفه ای به نام پایتخت شروع کردم.
بعد از این سریال نگاه سختگیرانه تری پیدا کردم و تصمیم گرفتم در گام بعدی انتخابی داشته باشم که بتوانم به واسطه آن توانایی هایم را بیشتر نشان دهم و این کار با فیلم سینمایی تمشک به کارگردانی سامان سالور رخ داد. در اولین تجربه سینمایی ام توانستم کاندیدای سیمرغ بلورین شوم و این موضوع برایم بسیار افتخارآمیز بود.

همبازی شدن سمیرا حسن پور با سوپراستارها

در فیلم سایه های موازی افتخار این را داشتم تا با دو چهره مطرح مثل ابوالفضل پورعرب و شهاب حسینی همبازی باشم.
همبازی شدن با ابوالفضل پورعرب برای من تجربه هیجان انگیزی بود چرا که وقتی من نوجوان بودم ایشان به عنوان یک سوپراستار فعالیت می کردند و برای نسل من به نوعی اسطوره بودند. به همین خاطر وقتی شرایط بازی در کنار ایشان فراهم شد، سعی کردم قدر آن را با همه وجودم بدانم. شهاب حسینی هم که واقعا فرد توانمند و انسان شریفی هستند و کار کردن با ایشان حس شیرینی را به دنبال دارد.
سمیرا حسن پور در کنار شهاب حسینی و ابوالفضل پورعرب
سمیرا حسن پور در کنار شهاب حسینی و ابوالفضل پورعرب

شروع فعالیت هنری سمیرا حسن پور

از کودکی به هنر علاقمند بودم و برای انتخاب رشته دبیرستان هم دوست داشتم که رشته هنری را انتخاب کنم اما مادرم زیاد موافق نبودند و همین شد که برای رشته دانشگاهی ام طوری که مادرم نفهمند کنکور هنر هم شرکت کردم و انتخاب اولم نمایش بود و انتخاب دومم گرافیک چون که از کودکی نقاشی می کشیدم. رفته رفته و پس از گذراندن دوره دانشکده در صحنه تئاتر حضور پیدا کردم و با تشویق های بهرام بیضایی به کلاس بازیگری رفتم و می شود گفت ایشان از مشوق های خیلی خوبم در این حیطه بودند.

شهرت سمیرا حسن پور

اولین بار در سال 88 وقتی 25 ساله بود با سریال چاردیواری وارد قاب تلویزیون شد

او در سریال چار دیواری نقش مهتاب خانم معشوقه خیری را بر عهده داشت که یکی از کاراکتر های اصلی و مهم این سریال بود و مورد توجه مخاطبان تلویزیون قرار گرفت.او در سریال چاردیواری در کنار بازیگران شناخته شده ای همچون امیرجعفری و سعید آقاخانی بازی کرد.
سمیرا حسن پور در سریال چاردیواری
سمیرا حسن پور در سریال چاردیواری

سمیرا حسن پور در دومین تجربه خود با نقش گلرخ سریال پایتخت 1 در سال 1390 چهره اش به شهرت رسید

مرگ دختر بازیگر مشهور در یک سانحه رانندگی
سمیرا حسن پور در سریال پایتخت
سمیرا حسن پور در سریال پایتخت

اولین فیلم سینمایی سمیرا حسن پور

در سال 92 وقتی 29 ساله بود اولین تجربه سینمایی او با فیلم تمشک به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی سامان سالور شروع شد

سمیرا حسن پور در سینمایی تمشک
سمیرا حسن پور در سینمایی تمشک

بازی سمیرا حسن پور در سریال دلدادگان

سریال دلدادگان در دوفصل از شبکه سیما پخش شد سمیرا حسن پور نقش جوانی راضیه را در این سریال ایفا کرد . مهرانه مهین ترابی میانسالی راضیه همسر مالک را بازی کرده بود .

سمیرا حسن پور در دلدادگان
سمیرا حسن پور در دلدادگان

او در حال حاضر در حال بازی در نقش گلین خاتون همسر ناصرالدین شاه در سریال جیران است. این بازیگر تاکنون در سریال های تاریخی بازی نکرده است و اولین تجربه ی او است.

سمیرا حسن پور در جیران
سمیرا حسن پور در جیران

این بازیگر محبوب قبلا هم نیز در مجموعه های نمایش خانگی به ایفای نقش پرداخته است. او در سریال شب های مافیا سعید ابوطالب به نقش آفرینی پرداخته است.

سمیرا حسن پور در شب های مافیا
سمیرا حسن پور در شب های مافیا

گفتگوی خواندنی با سمیرا حسن پور

در پایان برای آشنایی بیشتر با بیوگرافی سمیرا حسن پور می‌توانید مصاحبه‌ای کوتاه با ایشان را بخوانید.

بازیگری از چه زمانی برای تان رنگ و بوی جدی تری گرفت؟
از کودکی به هنر علاقمند بودم و برای انتخاب رشته دبیرستان هم دوست داشتم که رشته هنری را انتخاب کنم اما مادرم زیاد موافق نبودند و همین شد که برای رشته دانشگاهی ام طوری که مادرم نفهمند کنکور هنر هم شرکت کردم و انتخاب اولم نمایش بود و انتخاب دومم گرافیک چون که از کودکی نقاشی می کشیدم. رفته رفته و پس از گذراندن دوره دانشکده در صحنه تئاتر حضور پیدا کردم و با تشویق های بهرام بیضایی به کلاس بازیگری رفتم و می شود گفت ایشان از مشوق های خیلی خوبم در این حیطه بودند.
الان هم نقاشی می کشید؟
قبلاً بیشتر می کشیدم، الان موسیقی کار می کنم.
ساز تخصصی تان؟
پیانو می زنم و یک سال و نمی است که شروع کردم.
کنترل کردن اینها با هم برایتان راحت است؟
الان که بیشتر تمرکزم را روی ساز گذاشتم. بعد از آخرین تله فیلمی که بازی کردم دیگر کار نکردم آن هم به این خاطر که مدتی سفر بودم و بعد از آن هم دنبال یک کار و نقش خیلی خوب بودم از آنجایی هم که در شرایط خوبی نیستم و متاسفانه انتخاب ها محدود است روی نواختن ساز متمرکز شدم.
نقش معصومه در مجموعه هفت سین را دوست داشتید؟
در ابتدا که فیلمنامه را خواندم قرار بر این بود تا نقشی متفاوت را بازی کنم و خوشحال تر شدم آن هم به این خاطر که گفتند نقشی که قرار است بازی کنی دختری ترک زبان، ساده و زودباور است که با تمام این تفاسیر این نقش برایم بسیار دوست داشتنی و جذاب شد. همان زمان گفتند نقش پدرت را رضا کیانیان بازی می کند و بعد شد مهدی فخیم زاده و بعد فردوس کاویانی و کلاً همه چیز و حتی ترک زبانی من و پدرم هم عوض شد. برای این نقش حدود یک ماه روی یادگیری این زبان زمان گذاشتم و از پدرم که اصالتاً ترک هستند خیلی یاد گرفتم. با اینکه جاذبه های نقش برایم کمتر شد اما باز هم نقشم را دوست داشتم.
معمولاً نقش هایی که به بازیگران دختر ما پیشنهاد می شود زیاد فراز و فرود ندارد، شما برای اینکه در این سبک نقش ها به کلیشه نزدیک نشوید چه کردید؟
خود من هم بابت این مسئله خیلی ناراحتم و اگر نقش بعدی ای که به من پیشنهاد می شود شبیه همین نقشم باشد مطمئن باشید که بازی نخواهم کرد.
همانطور که خودتان هم به آن اشاره کردید نقش های پیشنهادی ما دو حالت دارد:اولی این است که دختری شیطون و بامزه هستی و دیگری اینکه ساده و معصوم هستی و یا خانمی عصبی که از این حالت ها خارج نیست اما اصولاً خودم دوست دارم که متنوع کار کنم و شخصیت هایی که بازی می کنم ابعاد وجودی شان جای کار بیشتری را به من دهند.
در این مجموعه شما با بازیگران خوبی چون فردوس کاویانی، سیروس گرجستانی، ستاره اسکندری هم بازی بودید. چقدر از تجربه آنها استفاده کردید؟
در مجموع چیدمان بازیگران این مجموعه را دوست داشتم و از قرار گرفتن در کنار این بزرگان خوشحالم. همانطور که دیدید بیشترین افرادی که با آنها بازی داشتم ستاره اسکندری و فردوس کاویانی بودند و از تجربیات و اخلاق حرفه ای شان بسیار استفاده کردم این دو عزیز از بازیگران خوب تئاترند و حضور در کنارشان به هر بازیگری کمک خواهد کرد.
تا به حال ما شما را در سریال های طنز دیدیم اما نقش تان کاملاً جدی است. این خواسته خودتان است؟
معمولاً هر بازیگری دوست دارد که ژانرهای مختلف را تجربه کند اما من بیشتر دوست دارم تا در نقش های جدی و دراماتیک بازی کنم و زیاد دوست ندارم به مقوله طنز وارد شوم
چرا؟ فکر می کنید که بازیگر در کارهای طنز به هجو کشیده می شود؟
خب در کل کارهای طنز به معنای واقعی و خوب کم است و اینکه بازیگر طنز به نسبت سایر نقش ها از روحیات متفاوتی باید برخوردار باشد.
شما تجربه همکاری با گروه سیروس مقدم را در دو سریال داشتید. چرا در پایتخت دو که ادامه سری اول این مجموعه بود حضور نداشتید؟
با گروه ایشان دو همکاری داشتم و باز هم دوست دارم که این همکاری ادامه دار شود اما به خاطر تغییر داستان پایتخت و پیشنهاد مجموعه هفت سین نشد که در پایتخت دو حضور داشته باشم.

لیست آثار هنری سمیرا حسن پور

در ادامه بیوگرافی سمیرا حسن پور بازیگر جیران باید بگوییم در جدول‌های جداگانه می‌توانید فهرست آثاری که او در آنها به هنرنمایی پرداخته است را مشاهده کنید.

فیلم های سینمایی سمیرا حسن پور
 • تمشک (۱۳۹۲)
 • سایه‌های موازی (۱۳۹۳)
 • آن‌ها (۱۳۹۵)
 • عاشقت شدم (۱۳۹۵)
 • کلوپ همسران (۱۳۹۷)
 • سه کام حبس (۱۳۹۸)
 • لب خط (۱۳۹۹)
 • نمور (۱۴۰۰)
بوسه کتایون ریاحی با این پسر جوان دردسرساز شد
سمیرا حسن پور در فیلم سینمایی سه کام حبس
سمیرا حسن پور در فیلم سینمایی سه کام حبس
سمیرا حسن پور در فیلم سینمایی نمور
سمیرا حسن پور در فیلم سینمایی نمور

مجموعه های تلویزیونی سمیرا حسن پور

 • دلنوازان (۱۳۸۸)
 • چاردیواری (۱۳۸۸)
 • پایتخت ۱ (۱۳۸۹)
 • شاید برای شما هم اتفاق بیفتد (۱۳۹۰)
 • هفت‌سین (۱۳۹۱)
 • دلدادگان (۱۳۹۶)

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا